Podróżne Opowieści

Nieziemskie plaże w Australii. Nasze top 10!

 

Choć wolimy góry, to w Australii ciężko nie ulec urokowi plaż. Szczególnie, że jest ich tak bardzo dużo! Wybrzeże w Australii wynosi 50 000 km i znajduje się na nim ponad 10 tysięcy plaż! Jeśli więc nie jest się w buszu, ani w mieście, to jest się na plaży 😉 No i dobrze, bo one są nieziemsko ładne. Dlatego ten post to głównie same zdjęcia. Podczas trzy miesięcznej podróży przez ten kraj, zjechaliśmy go z zachodu na wschód, zwiedzając przy tym całe południowe wybrzeże, całkiem sporo zachodniego wybrzeża i zdecydowanie za mało wschodniego wybrzeża. No cóż, będziemy musieli tu kiedyś wrócić żeby zobaczyć brakującą resztę 😉 A póki co udostępniamy zdjęcia z najładniejszych plaż na naszej australijskiej trasie 🙂 Miłego oglądania!

Lucky Bay: 

Ta zatoka to nasz zdecydowany faworyt. Tak idealnie białego piasku jeszcze nigdzie nie widzieliśmy. Nawet Jervis Bay, która reklamuje się jako plaża z najbielszym piaskiem na świecie, nie umywa się do Lucky Bay. A do tego można tutaj spotkać kangury, które przyzwyczaiły się do obecności ludzi i pozwalają się nawet pogłaskać 🙂

Wedge Island 

To przepiękna, szeroka i długa plaża z białym piaskiem na północ od Perth. Wiedzą o niej tylko lokalni, dzięki czemu jest praktycznie zupełnie pusta. Bywają tam za to czasami lwy morskie 🙂 Choć akurat nam nie udało się żadnego spotkać. Dowiedzieliśmy się o niej od kierowcy, który nas zabrał na stopa.

Niestety nazwy tej plaży nie znamy. Na nią również zabrał nas kierowca, kiedy jechaliśmy aoutostopem po wybrzeżu Zachodniej Australii, na północ od Perth:

Twelve Apostoles 

to nie do końca plaża a raczej wybrzeże. Nie można tego miejsca jednak ominąć. Nie ma znaczenia ile razy już widzieliśmy zdjecia tej plaży w internecie. Na żywo robi ogromne wrażenie! Przynajmniej na nas, bo jak ktoś nie lubi zatłoczonych miejsc, to może mu się nie spodobać. Platforma do podziwiania 12 Apostoles pełna jest bowiem chińczyków. Ale nie ma co się dziwić, bo widok jest przepiękny!

Honeymoon Bay i Bay of Fires (Tasmania) 

to dwie z wielu przepięknych plaż na Tasmanii. Ale o tym więcej pisaliśmy tutaj

Bronti Beach (Sydney)

to nasza ulubiona plaża w Sydney. Mieliśmy ogromne szczęście mieszkać niedaleko niej. Była więc naszą plażą ‚na co dzień’. I przez to za każdym razem kiedy jechaliśmy gdzieś dalej, zobaczyć inne plaże tego miasta, czekał na nas zawód, bo żadna nie spodobała się nam tak bardzo jak ta 🙂 Przed plażą jest duży obszar piknikowy ze stolikami, darmowymi grillami, toaletami i ładnie przystrzyżoną trawą. A na uboczu, znajduje się duży darmowy basen! Trudno o bardziej idealne miejsce 😉

Bondi Beach (Sydney) 

Ta sławna plaża akurat niezbyt nie przypadła nam do gustu, bo jest okrutnie zatłoczona. Ale kolor wody już za to bardzo się nam spodobał 😉 No i te baseny z wodą oceaniczną… rewelacja! W Sydney znajduje się ponad 30 plaż i wiele z nich ma wybudowane na brzegu mniejsze lub większe baseny do pływania.

Royal National Park (Sydney):

znajduje się na obrzeżach Sydney. To najstarszy park na Świecie. Rewelacyjne miejsce. 8 Pools, czyli dziura w skale w kształcie idealnej 8 to jego główna atrakcja, ale znajduje się tam wiele innych naturalnych baseników różnych kształtów i rozmiarów. Dostępne są jednak tylko w czasie odpływu, trzeba więc wcześniej sprawdzić godziny. Idealne miejsce na popołudniowy wypad za miasto 😉 

Booti Booti Beach 

trafiliśmy na nią przypadkiem, bo była przy kempingu na którym się zatrzymaliśmy,  a zupełnie skradła nasze serca. Długa, szeroka, czysta i pusta. Choć niestety akurat kiedy my tam byliśmy, fale były na tyle mocne że zupełnie nie dało się pływać.

Forster:

Gold Coast:

to długa, szeroka plaża z białym piaskiem i górującymi nad nią wieżowcami. Połączenie jakiego nie spotyka się często. Znajduje się w samym centrum miasta, więc zawsze jest na nią po drodze 😉 Sporo na niej ludzi, bo Gold Coast to popularne miejsce wypoczynkowe wśród Australijczyków, ale zdecydowanie warto ją zobaczyć.

Mamy nadzieję, że spodobały się wam nasze zdjęcia. Australia jest niesamowita pod wieloma względami. Plaże tutaj są bez wątpienia przepiękne, ale nie są jedyną atrakcją tego kraju. Zajrzyj też tutaj:

  • Outback i droga do Uluru
  • Spotkanie oko w oko z koalą i innymi zwierzakami
  • Tasmania
  • Australisjki przydatnik, czyli informacje przydatne w podróży po Australii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *