Podróżne Opowieści

Przygotowania cz 1.

Gdy zapadła decyzja o wyjeździe z pomocą przyszedł nam portal Fly4Free, który na początku marca miał świetną promocję na loty do … Kazachstanu! Chwila namysłu i naszą przygodę zaczynamy od Ałmaty w Kazachstanie 🙂 Wylot mamy z zachwalanego przez wszystkich Lwowa.
Pierwsze tygodnie przygotowań  to przede wszystkim różne blogi podróżnicze, autostopowe, rajdowe itp. Naczytaliśmy się o wielu ciekawych przygodach, plusach i minusach podróżowania po Azji. Znaleźliśmy odpowiedzi na wiele pytań: co zabrać, co zrobić przed, gdzie koniecznie pojechać itp. Wiele cennych porad, które z pewnością wykorzystamy.
Przyszedł czas na listę „Must Have”, planowanie budżetu, wydatków itp. ale o tym później. Zgodnie ustaliliśmy, że pakujemy się w średniej wielkości plecaki ok. 40l które zawsze będziemy nosić ze sobą. Waga ok. 10 kg – będziemy trochę jak takie ślimaki – cały nasz dobytek na plecach.
Póki co trasę wyprawy ustaliliśmy na 3 pierwsze kraje: Kazachstan, Kirgistan i Chiny. Wizy do tych krajów już mamy, resztę będziemy musieli organizować w drodze. Ubieganie się o ten świstek papieru niekoniecznie jest łatwe, szczególnie w przypadku autostopowej wyprawy do Chin, która nie przewiduje kupna biletów lotniczych ani rezerwacji hotelowych;) Już pierwsza wizyta w ambasadzie tego kraju pokazała nam czego możemy się spodziewać po Państwie Środka. Dużo ludzi, nerwowe tłumaczenie urzędniczce dlaczego składamy wizy w Wiedniu, co z zameldowaniem itp, itd. Brakowało tylko tego, żebyśmy ją przeprosili za to, że się wybieramy do Chin.
Na szczęście udało się nam oszukać system i jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wiz 🙂

chiny

 

Na początku września wracamy do Polski na ostateczny etap zakupowo-przygotowawczo-pożegnalny 🙂

Tak to z grubsza wygląda

Tak wygląda wersja tent-exclusive w naszym wykonaniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *